Historia szkoły

O Naszej Szkole  …

Jesteśmy małą, Szkołą Polską pod Paryżem. Systematyczna nauka języka polskiego odbywa się w sobotnie popołudnia
od maja 2006 roku.Nasze dzieci, najczęściej urodzone poza granicami Polski, spotykają się, aby w rożnych formach poznawać język swoich rodziców.Mamy grupę aktywnych rodziców, która zajmuje się bieżąca działalnością szkoły :
Przewodniczącym naszego stowarzyszenia jest Dariusz Kolda,
wiceprzewodniczącą Marie-Thérèse Kołda,
sekretarzem jest Ilona , skarbnikiem jest Ewa Guzik,
koordynacja pracy stowarzyszenia zajmuje się Dorota Anciaux.
Dzięki Eli Nowak mamy do dyspozycji piękne salki, w których odbywają się zajęcia.
Nasi nauczyciele maja odpowiednie przygotowanie pedagogiczne.
Zajęcia w roznych latach w zaleznosci od liczby dzieci w klasach prowadza panie: 
 Halina ZUREK / Stanislawa KUPCZYK / Lucyna DRWAL/ Marta URBAN/ Agnieszka SZYMOCHA/GIMNAZJUM I POZIOM ZAAWANSOWANY :  i Sylwia de MAREUIL/KATECHEZA : Siostra   i KSIADZ  Marek     

Program nauczania obejmuje : język polski, elementy historii i geografii Polski,
śpiew i elementy katechizmu.Jest on dostosowany do poszczególnych grup wiekowych.
Wszystkie lekcje prowadzone są w języku polskim i niosą ze sobą ogromny zasób słownictwa dotyczący rożnych dziedzin życia.
Najważniejszym zadaniem jest nauczanie poprawnego czytania i pisania oraz posługiwania się językiem polskim, rozbudzenie bądź utrwalenie zainteresowania Polska i jej kultura.  W nauce religii pomaga nam siostra  .

Praca, jaka wkładamy w wykształcenie naszej młodzieży, daje nam ogromna satysfakcje. Mamy nadzieje, ze nasz wspólny wysiłek nie pójdzie na marne, iż zaowocuje dobrą wiedzą naszych podopiecznych z języka polskiego, religii, historii, geografii, teatru. Pragniemy również uświadomić naszym dzieciom, gdzie mają swoje korzenie i że należy z nich być dumnym.

Sukces szkoły zależą także od rodzin dzieci i uczącej się młodzieży.             Od tego, czy w domu rozmawia się po polsku, czyta się polskie czasopisma i książki, czy dzieci uczestniczą w polskojęzycznych uroczystościach kościelnych i narodowych. Nie bez znaczenia są także wyjazdy do Polski, które pozwalają poznać Ojczyznę oraz stwarzają dodatkowa motywacje do poznawania języka polskiego.
Szkoła na trwale wpisała się w życie tutejszej Polonii. Zaangażowanie nauczycieli i rodziców, a także stosowanie rożnych form nauczania , wychowania, zabawy i rozrywki jest podstawa jej sukcesu.
Działalność nasza jest finansowana wyłącznie przez comiesięczną opłatę rodziców dzieci uczęszczających do szkoły. Opłaty te pokrywają wynajem sal, bieżące i konieczne wydatki i zwrot kosztów dla nauczycieli.

[cml_media_alt id='244']logo1[/cml_media_alt]

WSPOMNIENIA Z DZIESIECIOLECIA SZKOLY  : 

This slideshow requires JavaScript.